Szkoła Mistrzów Woka

Kuchnia Indonezyjska

Delimiter

Na kuchnię indonezyjską składają tradycje kulinarne z kuchni arabskiej, indyjskiej i chińskiej. Jada się na słodko, kwaśno i ostro ? smak musi być intensywny, a danie aromatyczne. Nic nie może się obyć bez słusznej porcji przypraw, wśród których królują kardamon, curry, galangal, goździki i wanilia.

26 marzec, godzina 18.00. Cena: 199 zł / os

Zarezerwuj miejsce
Zadbamy o Twoją duszę i ciało
Image
Opieka kucharza
Najlepsi z najelpszych
Nasze warsztaty to przede wszystkim świetna i pyszna zabawa. A przy okazji podrasujesz znacząco swoję umiejętności kulinarne.
Image
Gotujemy przy winie
Białe i czerwone w cenie
Przy każdym naszym warsztacie serwujemy czerwone i białe wino bez dodatkowych opłat. Dla fanów wódki mamy specjalną ofertę dodatkową.
Image
Przystawka od Mistrza
Pyszny starter na początek warsztatu
Dobra kolacja musi rozpocząć się od pysznej przystawki. Tym zajmują się nasi mistrzowie, aby warsztat rozpoczął się od mocnego pysznego wejścia.
Menu warsztatów

Przyrządzimy razem…

Delimiter

Przystawki:

  • Lumpia – indonezyjski odpowiednik spring-roll z warzywami Bakwang Jagung – placki z kukurydzy (chwalił sam Nowak)

Dania główne:

  • Mie Goreng Udang – klasyczny Mie Goreng w stylu z Bandung z krewetkami
  • Pisang Keju – smażony banan z serem żółtym, hit ostatniego restaurant week

Deser:

  • Pisang Keju – smażony banan z serem żółtym, hit ostatniego restaurant week

     

Wszystkie potrawy zostaną przygotowane przez Ciebie osobiście pod okiem naszych szefów. Do każdego dania otrzymasz składniki i niezbędne narzędzia. Poznasz wiele nowych składników i przypraw oraz dowiesz się też sporo o historii każdej z przyrządzanych potraw.

Image module

Prowadzący

Julius Dharmaatmadja (zdjęcia) – indonezyjski szef kuchni w Warung Jakarta. Absolwent elitarnej szkoły gastronomicznej w Bandung (zachodnia Jawa). Specjalizuje się w daniach z Jawy oraz Sumatry.

Mateusz Rybiński – przedsiębiorca, podróżnik, miłośnik Indonezji. W Indonezji spędził ponad 3 lata, poznając sztukę kulinarną w regionie. Pracując dla indonezyjskiej sieci gastronomicznej otwierał restauracje w Holandii, Singapurze, Malezji, Brunei.

Jak to wygląda?

Plan warsztatów kulinarnych

Delimiter